Firmy produkcyjne potrzebują zabezpieczenia przed ryzykami związanymi z procesami wytwórczymi, ciągłością działania, odpowiedzialności cywilna oraz sprzedażą z terminem odroczonym.

Wieloletnia praca z klientami z tej branży zaowocowała wypracowaniem w CERTUM takich metod i standardów współpracy, które pozawalają na lokowanie tych ryzyk na rynku i negocjowanie atrakcyjnych warunków ubezpieczenia, w tym także dla firm, które zaliczają się do „trudno-ubezpieczalnych”: producentów mebli, wyrobów z tworzyw sztucznych, tartaków oraz części i podzespołów do pojazdów czy urządzeń medycznych.

Wieloletnia praca z klientami z tej branży zaowocowała wypracowaniem w CERTUM takich metod i standardów współpracy, które pozawalają na lokowanie tych ryzyk na rynku i negocjowanie atrakcyjnych warunków ubezpieczenia, w tym także dla firm, które zaliczają się do „trudno-ubezpieczalnych”: producentów mebli, wyrobów z tworzyw sztucznych, tartaków oraz części i podzespołów do pojazdów czy urządzeń medycznych

Ryzyka kluczowe i istotne – ustalenie ich katalogu to najlepszy punkt wyjścia do konstruowania programu ubezpieczeniowego. To na tych zagrożeniach należy skoncentrować ochronę ubezpieczeniową.

Aby bezpiecznie prowadzić biznes nie musisz ubezpieczyć wszystkiego od wszystkiego!

W programie ubezpieczeniowym dla firmy produkcyjnej nie powinno zabraknąć następujących elementów: 

Na koszt realizacji programu wpływ mają takie czynniki jak:

– standard ochrony przeciwpożarowej,

– warunki BHP,

– posiadanie ponadstandardowych zabezpieczeń i procedur bezpieczeństwa,

– konstrukcja i zlokalizowanie obiektów

– wysokość udziałów własnych/franszyz.

Czy warto współpracować z brokerem ubezpieczeniowym? Przeczytaj jakie są najcześciej pojawiające się watpliwości

Posiadasz już obsługę brokerską albo innego pośrednika ubezpieczeniowego? Sprawdź czy audyt może być dla Ciebie dobrym rozwiązaniem.