Najpóźniej w ciągu 1 dnia roboczego po otrzymaniu Twojego formularza przygotujemy szczegółową propozycję audytu.
Nasz oferta będzie zawierać: cenę, warunki płatności, terminy oraz zakres audytu.
Na diagnozę składają się analiza i oceny ryzyka. Na podstawie zebranych informacji i dokumentów oraz wniosków z przeprowadzonych oględzin formułujemy listę zagrożeń, a następnie dokonujemy ich oceny pod kątem ich istotności i potencjalnego wpływu na funkcjonowanie przedsiębiorstwa.
Na tej podstawie wskazujemy ryzyka kluczowe, istotne i nieistotne. Raport zawiera szczegółowe omówienie ryzyk kluczowych wraz z czynnikami, które przesądzają o ich ocenie oraz szacunkowymi stratami, które mogą wiązać się z ich realizacją.
Tak wykonany audyt jest podstawą do przygotowania dedykowanego programu ubezpieczeniowego. Nasz raport zawiera także zalecenia mające na celu minimalizację i/lub eliminację ryzyk. Realizacja tych zaleceń ma istotne znaczenie dla kształtu i ceny ubezpieczeń w przyszłości.
Ostatnią częścią opracowania, które trafi w Twoje ręce, jest ocena aktualnego stanu ubezpieczeń. Dowiesz się czy posiadane polisy zabezpieczają firmę przed kluczowymi i istotnymi ryzykami oraz jakie wprowadzić zmiany i korekty, aby zwiększyć jakość firmowych ubezpieczeń.
Wspólnie z klientem ustalamy terminy realizacji poszczególnych kroków, tak aby zapewnić możliwość kontaktu z odpowiednimi osobami w trakcie oględzin, a także umożliwić terminową realizację audytu. Ramy czasowe wynoszą zwykle od 2 do 6 tygodni.
Po wstępnym wywiadzie sporządzamy listę dokumentów, które powinny być w posiadaniu klienta. Nie wymagamy tworzenia jakikolwiek wykazów czy tabel na potrzeby audytu. Naszą zasadą jest bazowanie na dokumentach źródłowych co eliminuje błędy, zmniejsza obciążenie pracowników klienta i znacznie przyspiesza przeprowadzenie audytu.
Podczas wizyty przeprowadzamy ocenę ryzyka w obiektach klienta, sporządzamy dokumentację zdjęciową oraz uzyskujemy dodatkowe informacje i wyjaśnienia od oddelegowanych pracowników klienta (zwykle specjalistów od bhp, ppoż, utrzymania ruchu). Oględziny trwają zwykle od 30 do 120 minut w zależności od wielkości zakładu i obejmują wszystkie lokalizacje o charakterze produkcyjnym i magazynowym.
Kwestionariusz oceny ryzyka jest wypełniany wspólnie przez audytującego brokera oraz klienta, co znacząco upraszcza i przyspiesza ten etap. Najczęściej wypełnienie kwestionariusza nie zajmuje więcej niż 45 minut. Przy tej okazji sporządzamy zwykle skany dokumentów, których klient nie posiada w wersji cyfrowej.
Na podstawie zebranych dokumentów i informacji możemy opracować szczegółowy raport.
Raport opracowujemy zwykle w terminie 1-2 tygodni.
Raport z audytu przedstawiamy podczas spotkania (osobiste lub online), w czasie którego szczegółowo omawiamy wnioski, zalecenia i spostrzeżenia, odpowiadamy na pytania klienta.
Spotkanie takie trwa zwykle od 90 do 180 minut.
Po zapoznaniu się z raportem będziesz mógł swobodnie podjąć decyzję czy pozostać z dotychczasową obsługą brokerską lub agencyjną. Możesz samodzielnie lub z pomocą dotychczasowego agenta lub brokera wdrożyć zaproponowane zmiany, może też skorzystać z naszej pomocy i rozpocząć współpracę z CERTUM.
Po przeprowadzonym audycie możesz wybrać jedną ze ścieżek postępowania:
Jeżeli zlecisz nam obsługę po wykonanej diagnozie na próbę, wówczas zwracamy 50% ceny audytu.
© 2022 CERTUM