Jak pisze Puls Biznesu (https://www.pb.pl/trudniej-bedzie-zabezpieczyc-kontrakt…) wiele wskazuje na to, że w najbliższych miesiącach co raz trudniej będzie uzyskać gwarancje ubezpieczeniowe. Konkurencja na rynku budowlanym zaostrza się i gwarancji z uwagą przyglądają się finansom wykonawców oraz poziomom cen ofertowych.

Czy czeka nas trudny rynek dla gwarancji ubezpieczeniowych?

Z jednej strony, w ofertach od wielu miesięcy obserwujemy większą ostrożność ubezpieczycieli, zwłaszcza do nowych ryzyk oraz przy dużych kontraktach, a ceny gwarancji powoli wzrastają.

Z drugiej strony widać większą aktywność rynkową mniejszych graczy, co przekłada się na wzrost ilości ofert limitów i gwarancji, nawet dla trudnych branż, takich jak ochrona mienia.

Grudzień 2021 roku kończymy z kolejnymi 7 nowymi umowa o limity dla naszych klientów, a cały rok z 36 limitami o łącznej wartości 44 mln zł.

Ponad 80% naszych klientów posiada 2 lub więcej limitów, m.in. aby zabezpieczyć się przed niekorzystnymi zmianami w zasadach udzielania gwarancji przez ubezpieczycieli.

O zaletach takiego rozwiązania można przeczytać tutaj: https://www.certumbroker.pl/gwarancje/limity-na-gwarancje/

Jeżeli chcesz dowiedzieć się jakie korzyści może zyskać Twoja firma dzięki gwarancjom i poznać możliwości uzyskania limitu dla Twojej firmy, to skorzystaj bezpłatnej konsultacji brokerskiej i wypełnij formularz poniżej.

Autor: Patrycjusz Rodzyński – broker ubezpieczeniowy

Wyślij mail: p.rodzynski@certumbroker.pl

Umów się na bezpłatną konsultację brokerską i dowiedz się więcej na temat ubezpieczeń i jak mogą wesprzeć Twoją firmę oraz jakie korzyści mogą jej przynieść: