Gwarancja wadialna
Kiedy możesz potrzebować gwarancji wadialnej? Jeśli Twoja firma startuje w przetargach to pewnie nie raz stałeś przed trudnym wyborem, gdzie…
Czytaj dalejTo miejsce w którym dzielimy się wiedzą i zebranym doświadczeniem. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi wpisami.
Kiedy możesz potrzebować gwarancji wadialnej? Jeśli Twoja firma startuje w przetargach to pewnie nie raz stałeś przed trudnym wyborem, gdzie…
Czytaj dalejWraz z początkiem nowego roku oraz wzrostem minimalnej płacy wzrastają opłaty karne za brak ważnego obowiązkowego ubezpieczenia OC posiadacza pojazdów.…
Czytaj dalejUbezpieczenie kredytu kupieckiego odgrywa coraz ważniejszą rolę w polskim systemie gospodarczym. Chroni ono firmy przed ryzykiem niewypłacalności nabywców, co pozwala…
Czytaj dalejJakie zagrożenia są często pomijane i niedoceniane w firmach montujących i serwisujących maszyny, urządzenia i linie produkcyjne. Czy wiesz, że…
Czytaj dalejW branży budowlanej, gdzie każdy projekt to unikalne wyzwanie, wybór odpowiednich polis ubezpieczeniowych jest kluczowy dla bezpieczeństwa firmy. Wielu przedsiębiorców…
Czytaj dalejJestem ponad 20 lat w branży i przez ten czas widziałem tysiące polis, ale niewiele z nich potwierdzało zawarcie porządnych…
Czytaj dalejUmowa ubezpieczenia zawiera wiele elementów, które w znaczącej ilości są instrumentami ograniczającymi zakres odpowiedzialności ubezpieczyciela. Są wśród nich definicje, wyłączenia,…
Czytaj dalejO korzyściach płynących z korzystania z gwarancji ubezpieczeniowych można by pisać wiele. Warto jednak spojrzeć na konkrety, czyli jako to…
Czytaj dalejDefinicje na pierwszy rzut oka nie wydają się niczym groźnym, a nawet mogą być postrzegane jako coś dobrego i pożądanego…
Czytaj dalejLimit na gwarancje ubezpieczeniowe może mieć wiele zalet, począwszy od ustalonych kosztów wydawania gwarancji, aż po szybki dostęp do gwarancji. Na…
Czytaj dalej13 października to dzień, kiedy w życie weszły znowelizowane przepisy Kodeksu Spółek Handlowych. Wraz z zasadą osądu biznesowego (ang. business judgment rule) wprowadzają…
Czytaj dalejNa stronach Polskiej Izby Ubezpieczeń oraz Gazety Ubezpieczeniowej pojawiła się informacja, iż w dniu 14 stycznia 2022 r. (syg. III CZP…
Czytaj dalejSkutki upadłość zleceniodawcy dla gwarancji ubezpieczeniowych wykonawcy. Czy jest się czego bać? Pośpiech w finansach nie jest zwykle dobrym pomysłem.…
Czytaj dalejCzy gwarancja ubezpieczeniowa to inwestycja czy tylko koszt? Chcesz wiedzieć jakie są ceny gwarancji oraz limitów na gwarancje w towarzystwach…
Czytaj dalejIle tak na prawdę może zyskać firma budowlana korzystając z gwarancji ubezpieczeniowych? Wskazywanie korzyści tego rozwiązania bez podawania konkretnych liczb…
Czytaj dalejGwarancje ubezpieczeniowe mogą być skutecznym narzędziem do poprawy płynności finansowej w Twojej firmie i mają sporo zalet (możesz o nich…
Czytaj dalejUbezpieczenia komunikacyjne dzielą się na obowiązkowe (OC posiadaczy pojazdów mechanicznych) oraz szereg dobrowolnych (m.in. Auto-Casco, Następstw Nieszczęśliwych Wypadków, Assistance, Ochrona…
Czytaj dalejUmowa handlowa lub o świadczenie określonych usług, która zawiera w sobie element kredytowy, obok zagrożeń związanych z brakiem lub niewłaściwym…
Czytaj dalejPrzepisy dotyczące ubezpieczenia obowiązkowego OC posiadacza pojazdów są z nami już dłuższy czas i większość kierowców oraz posiadaczy pojazdów zna…
Czytaj dalejCzy polisa D&O to tylko kolejny produkt ubezpieczeniowy, czy też skuteczny instrument finansowy? Jakie są zalety i wady tego ubezpieczenia?…
Czytaj dalejUbezpieczenia pojazdów firmowych można zawierać zasadniczo na dwa sposoby: jednostkowo lub w ramach umowy flotowej. Czym różnią się te sposoby?…
Czytaj dalejPodstawowym ubezpieczeniem komunikacyjnym dla pojazdu jest obowiązkowe ubezpieczenie OC posiadaczy pojazdów mechanicznych za szkody powstałe w związku z ruchem posiadanego…
Czytaj dalejW ubezpieczeniach grupowych na życie wielokrotnie widnieją świadczenia związane z zawałem serca. Mamy do wyboru: śmierć ubezpieczonego spowodowana zawałem serca,…
Czytaj dalej21 kwietnia 2004 r. Parlament Europejski i Rada przyjęły Dyrektywę 2004/35/WE w sprawie zapobiegania i zaradzania szkodom wyrządzonym środowisku naturalnemu. …
Czytaj dalej